|
|
III Zjazd Rodziny Chełmickich w Zakrzewie 18-20 września 2009 r. Dnia 18 września 2009 r. około godz. 1500 zaczęli przybywać do Zakrzewa pierwsi goście. Wszystkich serdecznie witał główny organizator i gospodarz Zjazdu Kuzyn Ludwik Wacław Chełmicki. Uczestnicy zakwaterowani zostali w pałacu i otrzymali harmonogram III Zjazdu oraz plan prezentacji oraz puchary z wygrawerowaną okolicznościową pieczęcią ufundowane przez Ludwika Wacława i Annę Mirosławę.. Pierwsze godziny spędzono na ogólnym zwiedzaniu obiektu, rozmowach i wzajemnym poznawaniu się Kuzynów przybyłych z różnych stron Polski i z zagranicy. O godz. 2000 rozpoczęła się uroczysta kolacja, która była również oficjalnym otwarciem III Zjazdu Rodziny. Mowę powitalną wygłosił Ludwik Wacław. W skrócie nakreślił historię rodziny, cel zjazdu i oczekiwania na przyszłość. Pierwsze toasty wzniósł Ludwik Wacław Chełmicki. Pierwszy toast za zdrowie Wojciecha Chełmickiego z Krakowa. Drugi toast za zdrowie i pomyślność Stefana Chełmickiego z Grodziska Mazowieckiego jako uznanie za jego olbrzymi wkład w prace związane z genealogią rodziny. W czasie kolacji toasty wygłosili Grzegorz J. Korwin Szymanowski i Maciej Chełmicki s. Marka. Następnie toasty wznosili inni uczestnicy przyjęcia. Do kolacji przygrywał Kwartet Smyczkowy z Poznania. Kolacja trwała do późnych godzin wieczornych. Następne dni Zjazdu odbywały się zgodnie z ustalonym harmonogramem. Bardziej szczegóły przebieg można znaleźć w zakładce "Inne zdjęcia" album III Zjazd Rodziny Chełmickich przeszedł do historii W niedzielę około 15.00 nastąpiło uroczyste zakończenie Zjazdu.Wszyscy otrzymali Certyfikat uczestnictwa z podpisami i pieczęciami Komitetu Organizacyjnego III Zjazdu oraz pamiątkowy pucharek.
Toasty nagrodzone przez Komitet Organizacyjny III Zjazdu w czasie uroczystej kolacji 18.09.2009 r.
Toast wygłoszony przez Macieja Chełmickiego: CHEŁMICKICH RÓD Historia rozpoczyna się od przez Krzyżaków ciemiężonego narodu, Na imię miał Jakób, przedstawiciel rodu, Władysław Jagiełło wtedy był u tronu, zdobyć polskie ziemie taki plan Zakonu, Boże dopomóż, okrzyk padł z forum, ziem swych bronić, do boju, Dobrzyń walczy, za krew swoją, z zapałem, z trwogą, za ojczyznę, o swój honor, nasz przodek na czele wraz z wielkim sercem, największą człowieka bronią. Walka wygrana, odparliśmy wroga niech i to dla nas będzie szkoła nie stójmy z tyłu jak do walki ojczyzna woła Tak oto tytuły nam nadano, dzięki pokrzyżowanym krzyżackim planom, na wieczne czasy ziemię dobrzyńską nam oddano. Wiele było jeszcze w historii chwil, w których Chełmicki jakiś był, Powstania, walki, odrodzenia, na dziś dzień chwalebne Wspomnienia, niech pamięć nasz zapał zapali abyśmy swe nazwisko godnie reprezentowali, o nasze dobre imię dbali, żeby po sobie każdy z nas coś pozostawił. Dziś data wielka, którą również trzeba zapamiętać. III Zjazd Rodzinny, za to toast weźmy, za to wypijmy, sto lat i my żyjmy, jak najwyższy chce tak przez życie płyńmy, pojednanie i pamięć, niech to nam utkwi w pamięci na stałe, niech to nam zostanie.
Toast wygłoszony przez Grzegorza J. Korwin-Szymanowskiego:
Wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe:
"Powiat Rypiński w pamiętnikach" - Bogdana Chełmickiego Książka przekazana na nagrody uczestnikom Zjazdu przez córki Bogdana Chełmickiego
"Fuengirola 1810" - Krzysztofa Mazowskiego Książka przekazana na nagrody uczestnikom Zjazdu przez Annę M. i Ludwika W. Chełmickich
Harmonogram III Zjazdu. Plan Prezentacji. Certyfikat uczestnictwa w Zjeździe oraz Certyfikat dla mnie, nie obecnego fizycznie lecz obecnego duchowo. Puchar - pamiątka z III Zjazdu Rodziny Chełmickich.
|
|